Головне меню
Головна
Мапа сайту
Новини
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА
Навчальні заклади району
Пошук по сайту
Веб-каталог
Накази та листи ВО
Файловий сейф
Лінки вузів
Статті відвідувачів
Фотогалерея
Друзі сайту
Наш форум
Гостьова книга
Державні закупівлі
Доступ до публічної ін-ції
Колегії ВО
Інклюзивна освіта
Реєстрація на чергу в ДНЗ
Школа
Розробки уроків
Сценарії для вчителя
Методичні рекомендації
Наші реферати
Дитячі організації
Обдарована дитина
ЗНО
Нормативно-правова база
Завантажити софт
Для Інтернету
Робота з документами
Графічні пакети
Адміністрування
Системні утиліти
Архів
Додаткові лінки

Головна arrow Статті відвідувачів arrow Гімнастика для очей


Гімнастика для очей

Перші вправи для збереження зору були створені задовго до наший ери. Йоги, створюючи комплекси для всього тіла, не забули і про наші очі. Вони точно знали, що для якнайкращого результату потрібне не тільки тренування, але і повноцінний відпочинок.

    Великий об'єм інформації, яку ми "поглинаємо" щодня, вимагає від наших очей майже постійної напруги. І, природно, вони втомлюються. Багато проблем із зором виникають саме від перенапруження. Навіть людині з "одиницею" необхідний відпочинок для очей. Інакше після напруженої роботи можуть з'явитися такі симптоми, як сухість очей, почервоніння, погіршення зору удалину. Що вже говорити про тих, у кого зір залишає бажати кращого, - у такому разі відпочинок очам просто необхідний. Недаром у.Г. Бейтс і його учениця М.Д. Корбет, створюючи свою систему поліпшення зору, багато в чому спиралися саме на цей факт.

Вправи і релаксація для очей, які будутий дани нижчий (це і йогівський комплекс, і вправи по У.Г. Бейтсу і М.Д. Корбет), досить прості і не займуть багато часу. Але. все геніальне просто і складно одночасно. Тому спочатку постарайтеся уважно прочитати опис вправи. Якщо написано, що рух повинен бути плавним - це важливо. Якщо дани рекомендації про те, як слід дихати, звернете на них увагу. Не забувайте про ці "дрібниці" і тоді вправи і відпочинок стануть найбільш ефективними.

Спочатку - відпочинок

Пальмінг

 

пальмінг

    Сядьте прямо, розслабтеся. Прикроюйте очі таким чином: середина долоні правої руки повинна знаходитися напроти правого ока, те ж саме з лівою рукою. Долоні повинні лежати м'яко, не потрібно з силою притискувати їх до особи. Пальці рук можуть перехрещуватися на лобі, можуть розташовуватися поряд - як вам зручніше. Головне, щоб не було "щілок", проникних світло. Коли ви в цьому упевнилися, опустите віка. В результаті виходить, що ваші очі закриті і, крім того, прикриті долонями рук.

    Тепер опустіть лікті на стіл. Головне, щоб шия і хребет знаходилися майже на одній прямій лінії. Перевірте, щоб ваше тіло не було напружене, і руки, і спина, і шия повинні бути розслаблені. Дихання повинне бути спокійним.

    Тепер спробуйте пригадати що-небудь, задоволення, що доставляє вам: як ви відпочивави на морі, як вас всіх поздоровляли з днем народження, зоряне небо. Можна робити цю вправу під музику. Свідомо розслабити очі дуже складно (пригадаєте, що своїм серцем ви теж не можете управляти). Тому не потрібно намагатися контролювати свій стан - це тільки пошкодить цілі заняття, замість цього подумайте краще про що-небудь приємне.

    Вправу можна виконувати і на роботі, влаштовуючи собі короткі перерви. Навіть за 10-15 секунд ваші очі встигнуть трохи відпочити. Але, звичайно, буде краще, якщо ви виділите для розслаблення хоч би декілька хвилин.

    Після виконання вправи (особливо якщо ви виконували його досить довго) поступово прочиніть долоні, дайте закритим очам небагато звикнути до світла, і лише потім їх відкривайте.

"Лист носом"

пісьмо носом

Ця вправа направлена як на те, щоб розслабити м'язи ваших очей, так і на те, щоб розслабити вашу шию. Напруга в цій області порушує правильне харчування очей (інакше кажучи, сповільнюється процес кровопостачання).

Вправу можна виконувати і лежачи, і стоячи, але краще всього сидячи. Розслабтеся. Закрийте очі. Уявіть, що кінчик носа - це ручка, якою можна писати (або уявите, що лінію носа продовжує довга указка-ручка, - все залежить від того, як вам зручніше, головне, щоб ви і ваші очі не напружувалися). Тепер пишіть (або малюйте) в повітрі своєю ручкою. Що саме, не важливо. Напишіть різні букви, назви міст і країн, невеликий лист улюбленій людині. Намалюйте будиночок з димом з труби (такий, як малювали в дитинстві), просто кружечок або квадратик.

    Якщо ви хочете трохи розслабити очі, сидячи прямо на робочому місці, можете уявити, що пишете не руками, а кінчиком голки на головці шпильки. Тоді колеги у вас не питатимуть, чим це ви займаєтеся, адже з боку руху вашої голови будуть практично непомітні. Співробітники подумають, що ви просто сидите з прикритими очима, щоб небагато відпочити. Що буде зовсім недалеко від істини. Таким же чином можна розслабити очі, якщо ви повертаєтеся з роботи додому в суспільному транспорті.

"Крізь пальці"

ськвозь пальці

Розслаблення очей може бути досягнуте за рахунок того, що ви дивитеся, не концентруючись на чомусь одному. Щоб зняти з очей напругу, вам пропонується ця вправа. Його можна виконувати сидячи, лежачи, стоячи.

Зігніть руки в лікті так, щоб долоні знаходилися трохи нижчим за рівень очей. Розімкніть пальці. Робіть плавниє повороти головою вправо-вліво, при цьому дивитеся крізь пальці, удалину, а не на них. Хай погляд ковзає, не затримуючись на чомусь одному. Якщо ви робите все правильно, руки "пропливатимуть" мимо вас: вам повинно здаватися, що вони рухаються.

    Робіть поперемінно три повороти з розплющеними очима і три із закритими (при цьому навіть закриті очі повинні ні на чому "не затримуватися" поглядом. Зробіть вправу 20-30 разів, дихаєте при цьому вільно, не напружуйтеся.

    Якщо ви не можете добитися ефекту руху, спробуйте зробити так. Витягніть вказівний палець. Він повинен "дивитися" вгору. А ваш ніс повинен його стосуватися. Закрийте очі і повертайте голову вправо-вліво так, щоб ніс, проходячи мимо пальця, стосувався його. Не припиняючись повертати голову, розплющте очі (тільки не сосредотачивайте своя увага на пальці, дивитеся удалину!). Ви напевно увідете, що палець "рухається".

Уранішній комплекс

    Для тих, кому вранці важко розкрити очі, цей комплекс буде справжнім порятунком. А якщо ви    протягом дня зможете кілька разів зробити пальмінг (у обідню перерву - подовше, через кожних 1-2 години хотя б 10-15 секунд) і "написати" що-небудь носом (у обідню перерву і на шляху з роботи), ви відчуєте, що з часом ваші очі перестануть втомлюватися так, як раніше. Можна зробити декілька вправ і на ніч. Особливо, якщо перед тим, як лягти спати, ви дивитеся телевізор, сидите у комп'ютера або читаєте.

Отже, повернемося знову до ранку.

  1. Гарненько потягніться, перекотіться кілька разів з боку на бік. Не затримуйте при цьому дихання. Навпаки, дихаєте глибоко і спокійно.
  2. Кілька разів широко розкрійте очі і рот.
  3. Міцно примружтеся (6 разів), зробіть 12 легких моргань.
  4. Зробіть вправу "лист носом".
  5. Зробіть вправу для брів (опис дивитеся нижче).
  6. Зробіть пальцьові повороти.
  7. Зробіть пальмінг.

    Пальмінг повинен займати за часом близько 5 хвилин. Стільки ж часу повинна займати решта частини комплексу (6 предыдущих вправ).

Вправа для бровей

Вранці багатьом з нас хочеться сказати, як гогольовському Вію: "Підніміть мені віка!". А з часом вони стають все важчими і важчими. Вправа для брів не тільки допоможе вашим очам позбавитися від тиску цієї тяжкості, але і допоможе виглядати молодше.

Підніміть брови якомога вище, при цьому простежите за тим відчуттям, яке з'явиться у верхній частині вух. Ваше завдання - з часом відтворити це відчуття без підняття брів. Звичайно, зробити таку вправу відразу зможе не кожен. Можливо, що вперше піднявши брови, ви не уловите ніяких особливих відчуттів. Не поспішайте, прислухайтеся до себе, і у вас все вийде.

Основний комплекс

    Цей комплекс йога рекомендує для підтримки зір у хорошому стані. Як затверджують самі йоги, якщо робити його щодня вранці і увечері, починаючи з юності, можна зберегти хороший зір до глибокої старості і не пользоватьсяокулярами.

    Перед виконанням комплексу сядьте в зручну позу (добре, якщо ви зможете сісти на п'яти на гімнастичному килимку, але можна сісти і на стілець). Випрямите хребет. Постарайтеся розслабити все м'яз (у тому числі і м'язи особи), окрім тих, які підтримують сидяче положення тіла. Подивитеся прямо перед собою удалину, якщо є вікно - подивитеся туди, якщо немає - подивитеся на стіну. Постарайтеся зосередити увагу на очах, але без зайвої напруги.

1 вправа

1 вправа

    Глибоко і поволі вдихаючи (бажано, животом), подивитеся в міжбрів'ї, затримаєте очі в цьому положенні на декілька секунд. Поволі видихаючи, поверніть очі в початкове положення і закрийте на декілька секунд. З часом, поступово (не раніше, ніж через 2-3 тижні), задіржку у верхньому положенні можна збільшити (через полгода до декількох хвилин)

2 вправа

2 вправа

Глибоко вдихаючи, подивитеся на кінчик носа. Зробіть затримку на декілька секунд і, видихаючи, поверніть очі в початкове положення. Закрийте очі на невеликий час.

3 вправа

3 вправа

    На вдиху поволі поверніть очі управо ("до упору", але без сильної напруги). Не затримуючись, на видиху, поверніть очі в початкове положення. Таким же чином поверніть очі вліво.

Спершу виконуйте один цикл, потім два (через два-три тижні), і, врешті-решт, виконуйте три цикли. Після виконання вправи закрийте очі на декілька секунд.

4 вправа

4 вправа

На вдиху подивитеся в правий верхній кут (приблизно 45° від вертикалі) і, не затримуючись, поверніть очі в початкове положення. На наступному вдиху подивитеся в нижній лівий кут і на виході поверніть очі в початкове положення.

Спершу виконуйте один цикл, потім два (через два-три тижні), і, врешті-решт, виконуйте три цикли. Після виконання вправи закрийте очі на декілька секунд.

Повторити вправи, почавши з лівого верхнього кута

5 вправа

5 вправа

    Вдихаючи, опустити очі вниз і потім поволі повертати їх за годинниковою стрілкою, зупинившись в самій верхній крапці (на 12-ти годинниках). Не затримуючись, почати видих і продовжити поворот очей за годинниковою стрілкою вниз (до 6 годин). Для початку достатнього одного круга, поступово можна довести їх кількість до трьох кругів (через два-три тижні) При цьому потрібно, не затримуючись після першого круга, відразу почати другою. Закрити після виконання вправи, очі на декілька секунд.

Потім зробити цю вправу, повертаючи очі проти годинникової стрілки.

На завершення комплексу нужнозробити пальмінг (3-5 хвилин)

    Завершуючи розділ "Гімнастика для очей", хочемо відзначити, що для досягнення якнайкращого результату, потрібно стежити за своїм здоров'ям в цілому. На думку фахівців, хороший зір багато в чому залежить і від правильного харчування, зокрема від наявності достатньої кількості вітамінів. Пам'ятаєте, що найкорисніша - натуральніша (а не штучна і не консервована) їжа, що піддається мінімальній тепловій обробці. Саме вона зберігає найбільшу кількість корисних речовин.

Джерело: http://www.eximer.ua
Переклад: Doctor


 


Додати коментар

:D:lol::-);-):-*:oops::cry::o:P:roll:


Захисний код
Оновити

< Попередня   Наступна >

 

(c) Відділ освіти Кіцманської районної державної адміністрації, 2007-2015
При використанні матеріалів сайту посилання на www.kts-osvita.org.ua обов'язкове!
Якщо є авторські претензії до матеріалів, то звертайтесь за адресою