Головне меню
Головна
Мапа сайту
Новини
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА
Навчальні заклади району
Пошук по сайту
Веб-каталог
Накази та листи ВО
Файловий сейф
Лінки вузів
Статті відвідувачів
Фотогалерея
Друзі сайту
Наш форум
Гостьова книга
Державні закупівлі
Доступ до публічної ін-ції
Колегії ВО
Інклюзивна освіта
Реєстрація на чергу в ДНЗ
Школа
Розробки уроків
Сценарії для вчителя
Методичні рекомендації
Наші реферати
Дитячі організації
Обдарована дитина
ЗНО
Нормативно-правова база
Завантажити софт
Для Інтернету
Робота з документами
Графічні пакети
Адміністрування
Системні утиліти
Архів
Додаткові лінки

Головна arrow Статті відвідувачів arrow Гігієна освітлення


Гігієна освітлення

Гігієна освітлення

Правильно підібране освітлення - це одна з необхідних умов для нормальної зорової роботи. При слабкому освітленні нам пріоходітся напружуватися, при дуже сильному ми відчуваємо себе засліпленими. Має значення і рівномірність освітлення, і його спектральний склад.

Ваш робочий стіл (те місце, де дитина робить уроки; ваш домашній комп'ютерний куточок) повинен бути правильно освітлений. Тільки тоді ви зможете працювати найбільш продуктивно і ваші очі значно менше втомлюватимуться.

Підбираючи освітлення, врахуйте:

  1. Освітлення повинне бути комфортним для вас. Тому обов'язково прислухайтеся до власних відчуттів. Що добре для однієї людини, некомфортно для іншого.

  1. Бажано, щоб освітлення було рівномірним. Під час переходу погляду від яскравішого фрагмента поля зору до менш яскравому (наприклад, від екрану монітора до листка з текстом звіту) ми завжди відчуваємо дискомфорт. Тому постарайтеся або виключити яскравіші предмети з поля зору (на час читання звіту вимикайте монітор комп'ютера), або постарайтеся зробити відмінність в яскравості мінімальним (підстройте монітор на той час, поки переноситимете дані з листка в комьютер). До речі, ще і тому дитині не можна дивитися "краєм ока" телевізор, якщо він робить уроки. Розташовуйте монітор комп'ютера так, щоб прямо за ним не було вікна.

  1. Найбільш доцільне поєднання місцевого і загального освітлення. Одне тільки локальне освітлення не може дати необходімую рівномірність. А тільки загальне освітлення, можливо, зажадає від вас надмірної напруги при роботі з дрібними деталями.

  1. Якщо вам доводиться користуватися і денним, і іськуственним освітленням, старайтеся, щоб вони не сприймалося як два абсолютно особливих, роздільних і таких, що навіть конкурують між собою потоку. За відсутності перепадів цілком можна користуватися змішаним освітленням без збитку для очей.

  1. І ще одна маленька порада. Не забувайте періодично - не рідше за два рази на місяць - протирати ваші світильники. І, звичайно ж, відразу замінювати неробочі лампи.


автор: mr.Doctor
Джерело: http://www.eximer.ua


 


Додати коментар

:D:lol::-);-):-*:oops::cry::o:P:roll:


Захисний код
Оновити

< Попередня   Наступна >

 

(c) Відділ освіти Кіцманської районної державної адміністрації, 2007-2015
При використанні матеріалів сайту посилання на www.kts-osvita.org.ua обов'язкове!
Якщо є авторські претензії до матеріалів, то звертайтесь за адресою