Головне меню
Головна
Мапа сайту
Новини
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА
Навчальні заклади району
Пошук по сайту
Веб-каталог
Накази та листи ВО
Файловий сейф
Лінки вузів
Статті відвідувачів
Фотогалерея
Друзі сайту
Наш форум
Гостьова книга
Державні закупівлі
Доступ до публічної ін-ції
Колегії ВО
Інклюзивна освіта
Реєстрація на чергу в ДНЗ
Школа
Розробки уроків
Сценарії для вчителя
Методичні рекомендації
Наші реферати
Дитячі організації
Обдарована дитина
ЗНО
Нормативно-правова база
Завантажити софт
Для Інтернету
Робота з документами
Графічні пакети
Адміністрування
Системні утиліти
Додаткові лінки

Головна arrow Методичні рекомендації arrow «Методика освіти «Рівний-рівному»»


«Методика освіти «Рівний-рівному»»

Модуль «Методика освіти "рівний - рівному"» є першою складовою частиною тренінг-курсу з підготовки педагогів-тренерів для організації і проведення просвітницької роботи «рівний-рівному» серед молоді та підлітків щодо здорового способу життя.
Мета просвітницької роботи «рівний - рівному» - сприяти розумінню дітьми та молоддю переваг здорового способу життя; заохочувати до здобуття знань, умінь і навичок здорового способу життя; стимулювати до самостійного й усвідомленого вибору життєвої позиції; формувати особисті мотиви для реалізації моделі «здоровий спосіб життя»; швидко й ефективно поширювати знання про здоров'я, здоровий спосіб життя в середовищі неповнолітніх залучати підлітків до просвітницької діяльності серед однолітків.
Просвітницька робота «рівний - рівному» щодо здорового способу життя - це засіб передачі достовірної, соціально значущої інформації підростаючому поколінню через довірчі взаємини на рівних, від однолітка до однолітка під час неформального або особливим способом організованого спілкування (тренінги, акції тощо).
Суть освіти «рівний - рівному» полягає в тому, що головну участь поширенні знань бере сама молодь.
Концептуальною основою освіти «рівний - рівному» є підготовка підлітків-інструкторів залучення їх до просвітницької роботи щодо здорового способу життя серед однолітків.

«Твоє життя – твій вибір»

Одна з найгостріших проблем сьогодення-поширення вживання наркотичних речовин підлітками. Це соціальне явище має свою динаміку і закономірності розвитку. Найпоширенішими наркотичними речовинами є алкоголь і тютюн». Серед споживачів тютюну 6-8 % - діти молодших класів навіть дошкільнята. Курить кожен п'ятий п'ятикласник, майже половина восьмикласників і майже 60% випускників шкіл. Чверть восьмикласників уже мають чітку орієнтацію на алкогольні напої; серед випускників їх уже половина. У великих містах третина підлітків піддаються ранній алкоголізації. Крім цього, останнім часом в Україні поширилося вживання неповнолітніми різних видів наркотиків. За даними незалежних соціальних досліджень, кожний п'ятий підліток у віці 15-18 років уже мав перше знайомство з якимсь із наркотиків.
Така сумна статистика свідчить про відсутність мотивованої направленості підлітків на формування та збереження свого здоров'я. Водночас це також наслідок відсутності в суспільстві пріоритету здорового способу життя.
Запропонований модуль містить комплекс матеріалів для
занять, спрямованих на набуття учнями знань, умінь і навичок реалізації здорового способу життя та попередження вживання наркотичних речовин.
Основу занять становлять соціально-психологічні та педагогічні методики відомих вітчизняних і зарубіжних авторів. Подана інформація переконливо доводить шкідливість наркотичних речовин, пояснює наслідки їхньої дії на органи і системи організму людини, розкриває механізм формування наркозалежності.

«Прояви турботу та обачливість»
Матеріали модуля є складовою частиною програми «Сприяння просвітницькій роботі «рівний - рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя». Вони присвячені таким актуальним проблемам сьогодення, як статеві стосунки, статева поведінка молоді, незапланована вагітність, ВІЛ, СНІД та інфекції, що передаються статевим шляхом.
Багатьом педагогам дуже складно викладати й обговорювати ці теми. Тому радимо вам дуже уважно читати всі рекомендації і при потребі «програвати» матеріал занять ще до того, як ви зустрінетесь з підлітками.
Різний вік підлітків потребує змін деяких акцентів уподаному матеріалі. Так, для підлітків 12-14 років основна інформація і вправи мають бути орієнтовані на загальні знання про безпечну поведінку, про негативні сторони куріння, вживання алкоголю, наркотиків та їхній вплив на ризик інфікування ВІЛ, СНІД. Для підлітків 15-18 років основний наголос треба зробити на отриманні знань з безпеки статевих стосунків, профілактики інфікування ВІЛ, СНІД та незапланованої вагітності.
Весь матеріал подано у формі звернення педагога до конкретної особи, що полегшує засвоєння інформації підлітками.
Для полегшення викладання та сприймання матеріалу слухачами віком 12-14 і 15-18 років групи оптимально мають складатися з 10-12 учасників. Це дасть змогу приділяти увагу кожному з підлітків і досягати глибшого засвоєння матеріалу.

«Знаємо та реалізуємо свої права»
Проблема прав дітей - одна з гострих проблем нашого суспільства. За даними опитування українського Інституту соціальних досліджень, рівень правової культури та знань дітей про свої права й обов'язки досить низький. Майже кожна шоста дитина взагалі не знає законів, які її захищають. Дітям бракує елементарної обізнаності у сфері своїх прав, обов'язків та відповідальності за багатьох життєвих ситуацій.
Важливість вирішення проблеми прав дітей зумовлена тим, що реалізація прав дитини є чи не найголовнішою умовою фізичного та психічного благополуччя дитини, її розвитку. Ось чому модуль «Знаємо та реалізуємо свої права» має стати важливим елементом у структурі Програми «Сприяння просвітницькій роботі «рівний - рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя».
Сенс запровадження цього модуля полягає в необхідності розвивати в підлітках почуття гідності, своєї необхідності і для суспільства, усвідомлення своїх прав, обов'язків, відповідальності за свої дії; стимулювати у дітей бажання реалізувати свої права.
Розвиток у дітей переконань у необхідності дотримання правових обов'язків за методом «рівний - рівному» - важлива умова підвищення ефективності профілактики негативних звичок, пропаганди засад здорового способу життя.
Теоретичний і практичний матеріал модуля має на меті допомогти підліткам усвідомити глибинний зміст та суть прав дітей стосовно здорового способу життя, вибрати правомірні варіанти поведінки.

«Спілкуємось та діємо»

Підлітковий вік - це період значних змін у становленні особистості. Однією з найважливіших нових рис в особистості підлітка в цей час є потяг до самоствердження, бажання бути визнаним оточуючими.
Конфлікти з батьками, прояви самовираження підлітків, які шокують дорослих, а також зростання кількості асоціальних вчинків у цьому віці значною мірою провокуються тим, що більшість юнаків і дівчат ще не володіють способами продуктивного спілкування дорослими та ровесниками.
Тому теоретичний і практичний матеріал модуля
«Спілкуємось та діємо» націлений саме на те, щоб сформувати у підлітків навички ефективної комунікації, що, в свою чергу, має стати підґрунтям попередження негативної поведінки осіб цієї вікової групи.
Теоретичний матеріал містить базові положення теорії спілкування: ознаки гарного слухача; вербальні та невербальні засоби комунікації; бар'єри спілкування; правила ефективної взаємодії з різними типами людей тощо. Він поданий у формі дозованих інформаційних повідомлень, розрахованих на 6-15 хвилин.
Кожна інформація супроводжується набором різномісних практичних завдань: проблемні питання для мозкового штурму, опитувальники, тренінгові вправи, робота з роздавальним матеріалом. У практичній частині модуля передбачені індивідуальні, парні та групові форми роботи з підлітками.
 

Коментарі 

  1. #3 Оксана 1980
    2010-02-0819:53:15 Чому дана програма так мало готує тренерів по Львові, це так необхідно, для роботи соціальним педагогам. психологам. Я особисто хочу пройти цю програму, бо дуже багато про неї чула, але нажаль тренінги для підготовки тренерів не організовуються , зокрема по м.Львові. Буду дуже вдячна, якщо моє зауваження приймуть до уваги організатори Прогрпми "Рівний-рівному"
  2. #2 Viktoria
    2009-12-1021:00:18 спасибо большое
  3. #1 Оксана1987
    2009-03-1010:52:38 Дуже класно

Додати коментар

:D:lol::-);-):-*:oops::cry::o:P:roll:


Захисний код
Оновити

< Попередня   Наступна >

 

(c) Відділ освіти Кіцманської районної державної адміністрації, 2007-2015
При використанні матеріалів сайту посилання на www.kts-osvita.org.ua обов'язкове!
Якщо є авторські претензії до матеріалів, то звертайтесь за адресою