Головне меню
Головна
Мапа сайту
Новини
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА
Навчальні заклади району
Пошук по сайту
Веб-каталог
Накази та листи ВО
Файловий сейф
Лінки вузів
Статті відвідувачів
Фотогалерея
Друзі сайту
Наш форум
Гостьова книга
Державні закупівлі
Доступ до публічної ін-ції
Колегії ВО
Інклюзивна освіта
Реєстрація на чергу в ДНЗ
Школа
Розробки уроків
Сценарії для вчителя
Методичні рекомендації
Наші реферати
Дитячі організації
Обдарована дитина
ЗНО
Нормативно-правова база
Завантажити софт
Для Інтернету
Робота з документами
Графічні пакети
Адміністрування
Системні утиліти
Архів
Додаткові лінки

Головна arrow Статті відвідувачів arrow Домашній антивірусний пакет Panda


Домашній антивірусний пакет Panda

Домашній антивірусний пакет Panda

Андрій Танасійчук, фахівець з комп’ютерної техніки

Середньостатистичний користувач без особливих знань в галузі IT, у комп’ютерному магазині орієнтується, як правило, на базові параметри пристроїв і купує в основному гігабайти та гігагерци. Бажання виглядати «не гірше від інших» нерідко призводить до бездумної витрати грошей, а в деяких випадках і до розчарування в купленому «залізі».Хмурится


При купівлі антивірусу все так само: громадяни, дізнавшись про таку складову, як «антивірусна база», цікавляться кількістю записів у ній. Хоча кількість записів в антивірусних базах можна вважати винятково внутрішнім наповненням того або іншого додатка і не вдасться об’єктивно їх оцінити тільки за цією ознакою.

антивірус для «домогосподарок»

Практично всі антивірусні пакети відомих розробників однаково ефективно справляються з виловлюванням та знищенням злісних фрагментів програмного коду, названих «комп’ютерними вірусами». Безумовно, є розбіжності у функціональності та зручності користування, але при належному настроюванні антивірусу та виправданості дій користувача можна жити спокійно.

Однак ці настроювання найчастіше виявляються «китайською грамотою» для основної маси комп’ютеризованих громадян. Їм хочеться, до речі, справедливо, – не ламати голову над програмними опціями, а одержати якісний продукт, який вимагає мінімум користувацької уваги. Інша частина користувачів – «просунутих», єхидно зауважить, що проста у використанні софтина – типовий продукт для типової домогосподарки, а їм хочеться чогось крутого і функціонального. Частина антивірусних програм споконвічно позиціонується саме для масового користувача, для «домогосподарок» і, якщо хочете, «домогосподарів», тому що саме вони і забезпечують значний обсяг продажів.

«встановив і забув» Клево

Очевидно, саме так вважають в іспанській компанії Panda Software, яка пропонує для домашнього сектора антивірусний пакет Panda Titanium Antivirus 2009. Принцип роботи з ним можна охарактеризувати двома словами: встановив і забув. Традиційна ознака «пандівських» продуктів – найповніша русифікація, включаючи програмну «Довідку» (із закордонних антивірусних додатків таким ретельним підходом до локалізації може похвалитися лише NOD32). Під час встановлення нам запропонують перевірити оперативну пам’ять комп’ютера і додатково встановлять нехай і простенький, але функціональний міжмережний екран.

На відміну від більшості конкурентів, у Panda Software пропонують можливість щоденного ручного завантаження оновлюваного файла з антивірусними базами. Якщо ваш комп’ютер з якихось причин не з’єднується з Інтернетом, можна скористатися іншим комп’ютером і, вказавши свій логін та пароль, скачати архів з поточним файлом сигнатур. Офлайн-поновлення відбувається просто: витягнутий з архіву файл PAV.SIG копіюється в програмний каталог, за замовчуванням розташований у C:\Program Files\Panda Software\Panda Titanium Antivirus 2009.

Справді – «встановив і забув»: інтерфейс антивірусу простий, зрозумілий усім, хто вміє читати по-ро-сійськи. Причому всі настроювання програма робить самостійно. Якщо ви вирішите докладніше ознайомитися з ними, достатньо погортати де-кілька програмних розділів у секції «Настроювання > Додаткові опції».

технолгія TruPrevent визна-чає та блокує невідомі віруси

Напевно, вам буде цікаво дізнатися, що міститься у параметрі «Захист від невідомих загроз» у секції «Головна > Настроювання автоматичного захисту». Це увімкнений за замовчуванням програмний механізм, який базується на технології TruPrevent, і додатковий рівень захисту від невідомих вірусів і вторгнень. Повторю відому істину: для визначення злісного додатка антивірусам необхідно, щоб «шкідник» був відзначений у їхніх сигнатурах (файлах вірусних баз), для чого і потрібні постійні оновлення.

Однак з появою нового вірусу розробникам може знадобитися декілька годин для виготовлення «ліків». Проблема в тому, що віруси Sasser, Netsky або MyDoom внаслідок недогляду IT-персоналу або недбалості користувачів поширюються практично миттєво, уражаючи тисячі комп’ютерів, навіть за наявності антивірусного захисту. А доки цей захист не оновлений, антивірус переконаний, що нового паразита немає.

Технологія TruPrevent вміє автоматично визначати та блокувати невідомі віруси й інші небезпечні додатки ще до відновлення сигнатур антивірусу завдяки так званому «поведінковому аналізатору» – утиліті, яка відстежує всі активні процеси і негайно реагує на найменші зміни в них.

На наше переконання, будь-який антивірус зобов’язаний боротися з інфікованими файлами, які завантажуються з мережі, не пропускаючи їх далі кеша браузера (або, при використанні менеджера завантаження, знищуючи одразу після завантаження).

Скачаємо декілька свідомо інфікованих архівів з одного онлайн-сховища вірусів (не забудьте увімкнути перевірку стиснутих файлів у групі «файли, які перевіряються» для боротьби з інфікованими архівами). І що бачимо? Titanium Antivirus 2009 негайно відреагував, причому інфікований файл в архіві був не знищений, а «вилікуваний».

Вмонтований файрвол визначає мережну активність більшості легітимних програм ще на стадії встановлення і при подальшій роботі практично не ставить «зайвих» запитань. Що-правда, двічі нам доводилося відповідати «так» на програмні запитання, які стосувалися виходу в мережу додатка для IP-телефонії Skype та P2P-клієнта. Якщо ж сумніваєтеся в трактуванні програмним брандмауером* «чистоти» додатків, з’єднаних з мережею, у будь-який момент можете внести свої пропозиції в розділ «Настроювання > Настроювання автоматичного захисту > Міжмережний екран > Настроїти дозволи підключень».
До речі, у компакт-диску «коробкової» версії Panda Titanium Antivirus 2005 є завантажувальний механізм для боротьби з наслідками вірусної атаки. Причому виконаний він на движку Linux, що дозволяє ефективно працювати з NTFS-розділами (час-тина антивірусів пропонує тільки модулі для роботи в середовищі DOS, що не дозволяє «лікувати» NTFS-розділи). Наявність у «Панди» вмонтованого інструмента для створення аварійно завантажуваних дискет (приготуйте 5 штук) дозволяє позбавити систему від комп’ютерної «іспанки». Нехай метод завантаження з дискет і архаїчний, але в екстрених (або безнадійно занедбаних) випадках дозволені всі методи. Безпека важливіша.Показывающий язык


 

Коментарі 

  1. #2 автор сайту
    2009-01-1418:29:57 Дане обговорення можна перенести на форум, там є відповідний розділ.
  2. #1 саша_саша
    2009-01-1311:04:11 цікаво взнати ціну антивіруса, і тільки взнавши її… скажу… чим Вам не підходить безкоштовний Avira, Avast, в купі з Comodo, Spyware Terminator, все безкоштовне а для мене як для вчителя це суттєво ))), самі розумієте про розмір зарплатні)))

Додати коментар

:D:lol::-);-):-*:oops::cry::o:P:roll:


Захисний код
Оновити

< Попередня   Наступна >

 

(c) Відділ освіти Кіцманської районної державної адміністрації, 2007-2015
При використанні матеріалів сайту посилання на www.kts-osvita.org.ua обов'язкове!
Якщо є авторські претензії до матеріалів, то звертайтесь за адресою